0     سبد خرید
FA | EN

 

درششماههاولسال1397 محقق شد

سود خالص 110 میلیارد تومانی هلدینگ سرمایه گذاری صنایع پتروشیمی

 

به گزارش روابط عمومی شرکت سرمایه گذاری صنایع پتروشیمی، ارزیابی عملکرد شش ماهه نخست سال 97 شرکت سرمایه گذاری صنایع پتروشیمی و شرکت های تابعه آن نشان می­دهد این هلدینگ در این مدت موفق شد بیش از 110میلیارد تومان سود خالص کسب نماید که کسب این میزان سود نسبت به مدت مشابه سال قبل از رشد بیش از 100برابری برخوردار بوده است.

بهبود سودآوری شرکت های تابعه ناشی از رشد درآمد ها، مدیریت هزینه ها و شایسته سالاری از دلایل اصلی افزایش سوداین شرکت در نیمه نخست سال 97 بوده است. با توجه به افزایش بازدهی سرمایه در این شرکت متوسط قیمت سهام شرکت سرمایه­ گذاری پتروشیمی در بازار سرمایه  از 1345 ریال در مهر سال قبل به 2.132 ریال در شهریور ماه 97 افزایش داشته که با رشد 59% همراه بوده است که این افزایش بدلیل رشد میزان درآمد­های عملیاتی نسبت به دوره پیشین می باشد.

شایان ذکر است شرکت سرمایه گذاری صنایع پتروشیمی چندین شرکت تولیدی، خدماتی و سرمایه گذاری در زیرمجموعه خود دارد که تعدادی از این شرکت ها هم از سودآوری مناسبی برخوردار بوده اند.

در خصوص میزان تولید، مقدارتولید شرکت های این هلدینگ در مجموعدر شش ماهه اول 97 برابر باحدود 83 هزار تن بوده که 89% برنامه تولید را محقق نموده است. از این میزان تولید، 80 هزارتن انواع محصولات پتروشیمی بفروش رفته است.

فعالان بازار سرمایه و سرمایه گذاران با توجه به روند رو به رشد تولید و سودآوری شرکت ها‌ی زیر مجموعه شرکت سرمایه گذاری صنایع پتروشیمی، پیش بینی می کنند در ماههای پایان سال رشد ارزش سهام این شرکت و شرکتهای بورسی زیر مجموعه آن، تداوم یابد.

                                          روابط عمومی و امور بین الملل PIIC

کلمات کلیدی:
تماس با ما CONTACT US